Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem
 • Adres:
  ul. Chopina 41, 43, Szczecin

 • Termin realizacji:
  01/2016 - 07/2017

 • Inwestor:
  ETIUDA CALBUD Sp. z o.o. Sp. K.

 • Projektant:
  W+Architekci

 • Liczba lokali:
  113 mieszkań

 • Dowiedz się więcej...

Osiedle Etiuda powstało na terenie przy ul. Fryderyka Chopina w Szczecinie. To kompleks składający się z dwóch 4-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z antresolami na ostatniej kondygnacji. W klatce nr 41 powstało 56 mieszkań, a w klatce nr 43 - 57 mieszkań. Łącznie w dwóch budynkach zrealizowano 113 lokali mieszkalnych. Główne atuty tej inwestycji to dogodna lokalizacja, szybki i łatwy dojazd do centrum miasta, bliskie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych, a także szeroka gama punktów handlowo-usługowych.

Osiedle Etiuda to funkcjonalne mieszkania w nowoczesnej architekturze. Głównym założeniem projektu było stworzenie wygodnej przestrzeni spełniającej wymagania przyszłych mieszkańców. Tak powstały wyjątkowe wnętrza, w których komfort wynika z układu pomieszczeń.

W ramach inwestycji powstały małe mieszkania typu studio o powierzchni 31 m2, 2-pokojowe mieszkania o powierzchni już od 34 m2, a także mieszkania 3-pokojowe o metrażu 60 m2 oraz 4-pokojowe o powierzchni 75 m2. Na 3 piętrze znajdują się z kolei funkcjonale mieszkania z antresolami, których układ pozwala oddzielić strefę dzienną od nocnej. Bezsprzeczną zaletą tych mieszkań są  indywidualne tarasy dostępne z poziomu antresoli, stanowiące idealne miejsce na poranną kawę czy relaks przy ulubionej lekturze.

Do mieszkań zlokalizowanych na parterze przynależą ogródki, a do pozostałych mieszkań balkony. Nowoczesne, cichobieżne windy znajdujące się w każdej klatce schodowej obsługują wszystkie kondygnacje budynku - wliczając w to garaż podziemny. Pod jednym budynkiem znajdują się 44 miejsca postojowe, a pod drugim - 36 miejsc postojowych. Dodatkowe miejsca powstały także na terenie zewnętrznym. W ramach zagospodarowania terenu wykonano duży plac zabaw dla najmłodszych oraz rozległe tereny zielone z licznymi nasadzeniami zieleni wysokiej i niskiej.