Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem
 • Adres:
  ul. Langiewicza 28, Szczecin

 • Termin realizacji:
  04/2011 - 11/2012

 • Inwestor:
  CALBUD-DEVELOPER Sp. J.

 • Projektant:
  DEDECO Sp. z o.o.

 • Liczba lokali:
  97 mieszkań, 2 lokale usługowe

 • Dowiedz się więcej...

Zespół mieszkalno-usługowy Kamienica Nova, położony u zbiegu ulic Langiewicza i Księcia Bogusława X, stanowi rewitalizację i znaczące uzupełnienie części kwartału w samym centrum Szczecina. W eleganckim budynku powstało 97 mieszkań: 1-, 2- i 3-pokojowych, opcjonalnie z oszklonymi wykuszami, tarasami lub balkonami. Dwie nowoczesne, cichobieżne windy, zapewniają komunikację na każdym poziomie budynku, w tym również z garażem podziemnym, w którym znajduje się 38 miejsc postojowych.

Prosta bryła budynku, odwołująca się w swych proporcjach do historycznej zabudowy miejskiej z przełomu XIX i XX wieku, została podkreślona poprzez użycie najwyższej klasy materiałów elewacyjnych, takich jak okładziny z polerowanego i płomieniowanego piaskowca, elementy z kształtowników stalowych oraz szklane witryny. Rytm okien, wykuszy, podkreślone gzymsowania i podcięcia na parterze uwypuklają spokojny, wręcz dostojny charakter budynku, nadając mu styl eleganckiego apartamentowca. Pięknie wyeksponowany detal oraz czytelna funkcja gwarantują, że na przestrzeni lat uniwersalny styl kamienicy nie przeminie, zaś wdzięk i moc jej wyrazu wzbogacą Szczecin o wyjątkowy obiekt i klasyczną jakość w tworzeniu przestrzeni miejskiej.

Kamienica Nova to przede wszystkim eleganckie i komfortowe przestrzenie w centrum Szczecina. Duże okna znacząco podwyższają standard mieszkań, zwiększając optycznie przestrzeń oraz zapewniając właściwe doświetlenie pomieszczeń. Przemyślane układy mieszkań, zaprojektowane we współpracy z architektem wnętrz, zapewniają komfort użytkowania. Dodatkową atrakcję stanowią zielone tarasy, znajdujące się nad ostatnią kondygnacją budynku, stworzone do dyspozycji wszystkich mieszkańców inwestycji i stanowiące idealne miejsce do odpoczynku.