Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem

Osiedle Etiuda przy ul. Chopina w Szczecinie w budowie

12 kwietnia 2016

Osiedle Etiuda, powstające na terenie przy ul. Fryderyka Chopina w Szczecinie, to kompleks składający się z dwóch 4-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. W każdym z nich powstanie po 57 mieszkań. Dodatkowo pod każdym z budynków znajdzie się garaż podziemny - oba będą oferować łącznie 94 miejsca postojowe dla aut osobowych. Dodatkowe miejsca do parkowania powstaną także na terenie zewnętrznym.

Do wykonania robót budowlanych przystąpiliśmy w styczniu br. Równolegle realizujemy roboty stanu surowego dwóch budynków. W przypadku budynku "A", zlokalizowanego w głębi działki, wykonaliśmy dotychczas wykop pod budynek, komplet robót fundamentowych, a także wszystkie ściany i słupy garażu podziemnego. Obecnie koncentrujemy się na robotach instalacyjnych (instalacje podposadzkowe), wykonaniu zasypek oraz chudego betonu pod posadzki, izolacji przeciwwilgociowej ścian zewnętrznych oraz szalowaniu stropu garażu. 

W przypadku budynku "B", który jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Chopina, wykonaliśmy dotychczas większość robót ziemnych, płytę fundamentową oraz instalacje podposadzkowe. Aktualnie koncentrujemy się na wykonaniu nasypów pod ławy i stopy fundamentowe, ścian i słupów żelbetowych w garażu podziemnym, izolacji przeciwwilgociowych ścian zewnętrznych oraz szalowania stropu garażu.

W przeciągu najbliższych 2-3 miesięcy zamierzamy zakończyć prace w obrębie fundamentów oraz elementów konstrukcyjnych garażu w obrębie budynku "B". Planujemy także przystąpić do robót stanu surowego w obrębie kondygnacji nadziemnych obu budynków, montażu balkonów prefabrykowanych, wykonania ścian oporowych, obsypania ścian zewnętrznych, a także wykonania instalacji sanitarnych wewnętrznych i sieci zewnętrznych - w tym wykonania przepompowni ścieków.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z placu budowy (fot. Maciej Luszawski):