Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Rozumiem
 • Adres:
  ul. Narutowicza 11, Szczecin

 • Termin realizacji:
  06/2017 - w trakcie realizacji

 • Inwestor:
  CALBUD-DEVELOPER - Gackowski, Osina, Węgrzyniak Sp. J.

 • Projektant:
  S.M.Art Magdalena Słoka-Opłotny

 • Liczba lokali:
  118 mieszkań, 1 lokal usługowy

 • Dowiedz się więcej...

KAMIENICA NOVA II to budynek mieszkalno-usługowy położony u zbiegu ulic Gabriela Narutowicza i Księcia Bogusława X, stanowiący rewitalizację i będący znaczącym uzupełnieniem części kwartału w samym centrum Szczecina. Prosta bryła budynku, nawiązująca swymi proporcjami do historycznej zabudowy miejskiej z przełomu XIX i XX wieku, zostanie podkreślona wysokiej klasy materiałami elewacyjnymi.

Układ okien, wykusze oraz stylowe balustrady podkreślą spokojny, wręcz dostojny charakter budynku, nadając mu styl eleganckiego apartamentowca. Pięknie wyeksponowany detal, w tym elementy pozyskane z rozbiórki budynku starej piekarni, oraz czytelna funkcja gwarantują, że na przestrzeni lat uniwersalny styl kamienicy nie przeminie, wzbogacając Szczecin o kolejny wyjątkowy obiekt w tym miejscu. Budynek jest bowiem kontynuacją zrealizowanej przez nas inwestycji pn. Kamienica Nova, który jest wskazywany przez wielu jako przykład jednej z najciekawszych i najbardziej udanych inwestycji deweloperskich zrealizowanych w Szczecinie w ostatnich latach.

Główne wejście do budynku zlokalizowano od strony ul. Narutowicza. Pod budynkiem zaprojektowano z kolei jednokondygnacyjny garaż podziemny oferujący 47 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

Na parterze zaprojektowano jeden duży lokal usługowy, w którym znajdzie się sklep spożywczy. Pozostałe 6 nadziemnych kondygnacji budynku zostało przeznaczonych w całości pod lokale mieszkalne. Do większości z nich będą przynależeć loggie, balkony lub tarasy, a do mieszkań położonych na 1. piętrze, od strony wewnętrznego dziedzińca - małe przydomowe ogródki z tarasami. Łącznie w budynku powstanie 118  mieszkań, w tym 42 mieszkania 1-pokojowe o powierzchni 27-32 m2, 71 mieszkań 2-pokojowych o powierzchni 35-43 m2 oraz 5 mieszkań 3-pokojowych o powierzchni 61 m2.